Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
Free delivery on orders over 1500 Kč

Pánské trekové boty

45 Products

VÝHODY PÁNSKÝCH BOT NA DLOUHÉ CHOZENÍ

Pánské vycházkové, outdoorové, trekové či turistické boty mají vlastnosti, které berou v úvahu náročnost celodenního chození. Správný výběr obuvi dokáže dlouhé chození výrazně zpříjemnit, oddálí pocit únavy a pomůže k lepším výkonům. Špatně zvolená obuv rychleji přivodí nepříjemný pocit vyčerpání. Dlouhé chození v nevhodně zvolené obuvi navíc urychluje její opotřebení. Pohodlí nohou může výrazně ovlivnit náladu a motivaci na dlouhých trasách. Turistické boty poskytují důležitou oporu a stabilitu v terénu a to i při nošení těžkého batohu. Pokud vede trasa v nerovném kamenitém terénu, ochrání boty také kotníky.

Jak si správně vybrat pánské outdoorové boty

Pánské turistické boty by se měly vybírat podle náročnosti trasy, délky výletu, hmotnosti zátěže a počasí, které tě může potkat. Obuv, je třeba vybrat tak, aby byla dostatečně pohodlná, bezpečná a výsledný pocit z výletu byl příjemný. Zaměř se na následující:

  1. Terén: Obecně platí, že čím horší terén a těžší náklad, tím pevnější obuv. Reebok má v nabídce kvalitní obuv s podrážkami zaručujícími maximální přilnavost a s optimálním odpružením při došlapu. Pěnová mezipodešev EVA poskytuje odpružení, které vrací zpět vydanou energii. Odpružení Astroride je mimořádně měkké a zaručuje maximální pohodlí. Na nejnáročnější terény se hodí například modely Reebok Sawcut GTX 6.0. Trasy s mírnější náročností zvládneš v pánských botách Reebok Ridgerider Trail 3.0 či Trailgrip 6.0. Na kondiční procházky a výlety do města se hodí modely Ever Road DMX. Pánská obuv Reebok Work N Cushion 3.0, Reebok Walk Ultra 6 DMX Max a Astroride Trail představuje všestranné a univerzální modely na každodenní nošení.
  2. Počasí: Pokud víš, že trasa povede mokrým terénem, musí být boty nepromokavé. Jeden z nejznámějších materiálů, který chrání nohy před vodou, je GORE-TEX®. Ten se využívá v kombinaci s textilním svrškem, díky čemuž mají boty nižší hmotnost, lépe se přizpůsobují noze a rychleji vysychají.